Реставрація дерев’яних будинків

Реставрація дерев’яного будинку: все, що потрібно знати

Дерев’яний будинок – це велика кількість позитивних якостей: комфорт, практичність, затишок, тепло взимку та прохолода влітку!

Проте, щоб їх зберегти, необхідно правильно доглядати за будівлею, щоб захистити її від паразитів, атмосферних явищ та грибків. Тільки професійна обробка дерев’яного будинку допоможе належним чином зберегти його функціональність та естетичний вигляд!

У процесі експлуатації, а також під активним впливом таких погодних умов, як вітер, дощ, мороз, сонце, дерев’яний будинок може виявитися у критичному стані, непридатному для використання. Належну підтримку стану житлової нерухомості відповідного типу надасть реставрація зрубів, із яких був спочатку побудований будинок.

Тільки висококваліфіковані фахівці забезпечать збереження Вашої будівлі на багато років. Зруб, брус, дикий зруб – будь-якого типу деревина під силу справжнім професіоналам своєї справи.

Які найпоширеніші проблеми дерев’яних будинків?

Хочете оновити свій дерев’яний будинок із бруса? Реставрація будівлі дозволить отримати новий, сучасний, надійний будинок, який при правильному догляді, буде радувати Вас не одне десятиліття.

Зрозуміло, що кожна будівля зношується по-різному, тому реставрація дерев’яного будинку зовні вимагає індивідуального підходу.

Далі розглянемо найбільш поширені ситуації, коли необхідні послуги з реставрації дерев’яних будинків:

  • якщо потрібно міняти фундамент повністю чи частково, а також якщо виникла необхідність посилити його. Із фундаменту, як правило, починаються ремонтні роботи. Нерідко для його відновлення потрібно підняти всю конструкцію. Якщо фундамент просів або розтріскався, його відновлюють бетонним розчином. Також для ремонту фундаменту створюються бетонні подушки, робляться ін’єкції розчинів у щілини або порожнечі;
  • коли пошкоджуються нижні вінці, а це буває нерідко, оскільки вони контактують із фундаментом і поруч знаходиться грунт. У такому випадку робиться заміна вінців зрубів. При ремонті вінцям завжди відводиться особлива увага, оскільки неправильна їх заміна може привести до осідання стін;
  • нерідкий випадок, коли приходить у непридатність підлога на першому поверсі. При виникненні такої проблеми робиться заміна дощок підлоги, балок або лаг;
  • фасад із дерева з часом темнішає. На це впливають кліматичні умови ‒ опади, мороз, ультрафіолет. При виникненні такої проблеми шліфуванням знімають верхній шар деревини, а також обробляють будинок зовні такими захисними засобами, як лаки, фарби, просочення;
  • між вінців колод або брусів з’являються щілини, через які проходить повітря в будинок. Для вирішення такої проблеми тріщини і щілини утеплюють спеціальними синтетичними матеріалами;
  • нерідко виникає необхідність в утепленні будинку, гідроізоляції, заміні комунікацій.

Варто зауважити, що реставрація старих дерев’яних будинків може змінити їхній зовнішній вигляд до невпізнання.

Чому виникає руйнування дерев’яних будинків?

Дерево – прекрасний будівельний матеріал, але він не може самостійно протистояти впливу природних явищ. Знаючи причини виникнення руйнування, можна забезпечити будівлі правильний догляд і продовжити їй термін експлуатації. Але з часом все одно потрібна буде реставрація. Старого дерев’яного будинку не варто уникати в процесі пошуку житла. При правильному підході з нього можна зробити будинок Вашої мрії.

Основні причини, які викликають руйнування дерев’яних конструкцій:

  • взимку можуть виникати морозні тріщини, часто вони виникають через різкі перепади температури;
  • при порушенні гідроізоляції будівлі або неправильно встановленому зливі може з’явитися гниль, лишаї, плісняві грибки, мох. Як правило, волога наражає загниванню нижні частини конструкції;
  • одним із головних ворогів деревини є комахи, які вгризаються в бруси і руйнують їх. При цьому зовні дерево може виглядати досить добре.

Але варто зауважити, що руйнування відбувається нерівномірно, тому нерідкі випадки, коли власники будинків із дерева шукають послуги з реставрації зрубів із можливою заміною лише деяких частин.

Не варто пробувати маскувати пошкоджені ділянки нанесенням додаткового покриття, адже таким чином не вийде запобігти гниття або ураження пліснявою. Це не врятує від руйнування Ваш дерев’яний будинок зі зрубу. Реставрація в такому випадку знадобиться набагато більшій частині будівлі. Від деревини, яку неможливо відремонтувати, варто позбутися одразу, і тільки потім можна починати заходи по відновленню споруди.

Як проходить внутрішнє оздоблення будинку?

Що включає в себе реставрація дерев’яного будинку всередині? Під час внутрішніх робіт роблять ремонт старих стін. Перед тим, як приступити до реставрації, стіни очищають від сміття. Потім спеціаліст прикріплює обрешітку з тонких дощок. При цьому зазори ретельно зашпакльовуються, а після висихання ‒ зашліфовуються.

Далі може бути втілена будь-яка ідея ремонту. Стіни часто обклеюють шпалерами, фарбують або покривають спеціальною штукатуркою.

Якщо ж залишити стіни дерев’яними, тоді їх потрібно регулярно обробляти спеціальними засобами.

Із яких етапів складається реставрація старих дерев’яних будинків із колоди?

Реставрація дерев’яних зрубів включає в себе комплекс заходів, які спрямовані на відновлення первісного вигляду будівлі, продовження її терміну експлуатації. Для цього проводиться шліфування, відбілювання, ґрунтовка, двошарове фарбування, утеплення швів, герметизація тріщин та стиків.

Етапи реставрації дерев’яних фасадів:

  1. Огляд фасаду для виявлення пошкоджених ділянок та оцінки обсягу роботи по ділянці. Спеціаліст визначає зношеність будівлі, яку потрібно реставрувати, надійність несучих елементів, якість інженерних комунікацій. Також визначається технологія, за якою будуть проходити роботи.
  2. Шліфування – це, як правило, початковий етап робіт, під час якого потрібно буде видалити залишки старої фарби або ж верхніх шарів із колод. Така процедура дозволить повернути зрубу природний вигляд, прибрати відколи, шорсткість, які з’явилися, усунути місця уражені грибками.
  3. Далі йде відбілювання фасадів спеціальними засобами, завдяки яким дерев’яні будівлі отримають рівний, світлий відтінок. Перед фарбуванням поверхня зрубу обробляється ґрунтовкою, яка має антисептичні властивості. Це дозволяє захистити поверхневий шар від мікроорганізмів, а також підвищити стійкість деревини до вологи, перепадів температур, ультрафіолетових випромінювань.
  4. Потім іде фарбування спеціальними лаками, маслами або фарбами. Прозорі лакофарбові матеріали дозволяють підкреслити красу природного деревного візерунка, його текстуру й окремі елементи декору.
  5. Заключним етапом буде ущільнення швів, щілин, тріщин. Після такої обробки деревина не буде пропускати вологу.

Окрему увагу варто приділити торцям будівлі, оскільки саме в торцях колода швидко вбирає і випаровує вологу. Через це деревина розбухає, що призводить до розтріскування і руйнування стіни.

Що ж представляє собою реставрація дерев’яного будинку?

Фото доглянутих заміських будинків, добре оформлених і придатних для проживання – це вже давно реальність. І для такої краси не стане проблемою зношений брус чи старий зруб.

Реставрація – це комплекс робіт, спрямований на усунення будь-яких дефектів на деревині, і який здійснюється як зовні, так і всередині. Реставрація дерев’яного будинку, ціна якої залежить від видів і обсягу проведених робіт, як правило, включає:

Слід також вказати, що реставрація дерев’яних будинків, старих зрубів чи бруса може включати в себе, в залежності від стану будинку і побажань замовника, такий комплекс робіт:

Економ ·        шліфування (1 проходка);

·        шліфування торців (2 проходки);

·        антисептична обробка;

·        фарбування (2 шари).

Базовий ·        шліфування (2 проходки);

·        шліфування торців (2 проходки);

·        антисептична обробка;

·        фарбування (2 шари).

Преміум ·        шліфування (2 проходки);

·        шліфування торців (2 проходки) + дод. обробка;

·        антисептична обробка;

·        герметизація;

·        фарбування (2 шари).

Преміум + ·        шліфування (2 проходки);

·        антисептична обробка;

·        шліфування торців (2 проходки) + дод. обробка;

·        герметизація;

·        фарбування (2 шари) + 1 шар UV;

·        реставрація наличників.

Ультра ·        шліфування (2 проходки);

·        антисептична обробка;

·        шліфування торців (2 проходки) + дод. обробка;

·        конопатка;

·        герметизація;

·        фарбування (2 шари);

·        полірування;

·        фарбування (1 шар) UV;

·        реставрація наличників.

Вартість реставрації старого будинку буде включати в себе все вище перераховане і вибраний замовником комплекс ремонтних робіт.

Також слід вказати, що реставрація дикого зрубу має свої особливості. Простими словами, колоду, із якої просто зняли кору, називають дикий зруб. Реставрація деревини з мінімальною обробкою вимагає кропіткої роботи. Реставрація зрубів старих будинків із такого типу будівельного матеріалу вимагає особливих умінь, а також використання спеціального обладнання.

Але особливу увагу необхідно приділити будинку, якщо для його будівництва використовувався клеєний зруб. Реставрація дорогого будівельного матеріалу, який, як правило, використовується для будівництва елітних котеджів, має обов’язково враховувати його характеристики.

Чому варто вибрати саме нашу компанію при проведенні реставрації клеєного зрубу або іншого типу деревини?

Компанія “Wooden Evolution” – це запорука Вашого успіху, який представлений такими критеріями:

  • досвід роботи більш ніж 5 років;
  • високий рівень професіоналізму сертифікованих фахівців;
  • гарантія якості використовуваних матеріалів і виконаних робіт;
  • надання послуг по всій території України;
  • безкоштовне здійснення замірів та прорахунок вартості послуг;
  • індивідуальний підхід до кожного клієнта;
  • повний комплекс послуг із реставрації будинків із дерева.

Щоб замовити реставрацію дерев’яного будинку, Вам всього лише потрібно зв’язатися з нашими фахівцями по телефону або e-mail, які можете знайти на сайті в розділі «Контакти» або ж заповнивши форму зворотного зв’язку.

Отже, тепер Ви вже знаєте, до кого звернутися – бережіть свій будинок разом із нашою професійною командою!