Окосячка вікон, прорізів

Головна і професійна протидія усадки будинку – це окосячка у будинку.

Двері, вікна та інші отвори при усадці будинку мають властивість деформуватися, зміщуватись у сторону, а самі стіни – помітно знижуватися. Уберегти власника дерев’яної нерухомості від такого негативного фактора допоможе професійна окосячка дерев’яних прорізів.

Крім того, друга функція такого роду діяльності будівельної галузі, як окосячка вікон і дверей – це естетична привабливість будівлі. Професійна окантовка прорізів не просто зміцнить будинок, а й зробить його акуратним, лаконічним, красивим.

Із давніх часів окосячка дерев’яних прорізів вважалась дуже важливим процесом, який у професійному середовищі іменується, як обсада. За зовнішнім виглядом окосячка прорізів представляє собою дерев’яний короб, головним функціональним призначенням якого є захист основної конструкції – вікон, дверей, а також всього будинку в цілому.

Окосячка вікон складається з таких елементів:

  • вершник;
  • бічна стіна;
  • підвіконна дошка.

Обсада дверного отвору має схожу конструкцію, відрізняється від вищевказаної тільки в нижній своїй частині.

Якого ж виду може бути окосячка віконних прорізів або дверних?

Правильно підібрана і професійно виконана обсада зміцнить весь будинок. У будівельній галузі існують 3 види технологічного процесу по установці дерев’яних коробів:

Заставний брусок економічно вигідний варіант для замовника – передбачає використання обрізної дошки.
Обсада «в шип» дорогий, але дуже якісний варіант, який передбачає використання профільованого бруса чи інших дорогих дерев’яних матеріалів.
Обсада «в колоду» найдорожчий варіант, який передбачає використання спеціальної колоди у формі літери «П».

Таким чином, вартість окосячки вікон чи дверей залежить безпосередньо від обраного замовником виду технологічного процесу, а також розміру отвору.

Які ж існують особливості в установці конструкції?

Окосячка вікон у дерев’яному будинку має свої особливості і при установці відповідного виду будівельних елементів. У першу чергу необхідно врахувати, що окосячка отвору вікна по своїй ширині не має перевищувати 26-ти сантиметрів, із вологістю не вище 10-13%. В іншому випадку деревина буде давати тріщини.

Крім того, на конструкцію великий вплив має якість деревини, а тому до її вибору необхідно підійти з високою точністю і відповідальністю.

Належну, професійну, кваліфіковану допомогу в проведенні такого виду будівельної діяльності, як окосячка прорізів у дерев’яному будинку, надасть команда фахівців компанії «Wooden Evolution». Разом із нами Ваш будинок отримає тепло, затишок, комфорт і красу!