Герметизація швів

Герметизація швів: особливості технології

Зазори, порожнечі, тріщини у дерев’яних будинках можна прибрати за допомогою такого будівельного процесу, як герметизація швів.

Вибираючи дерев’яний будинок, його власник має знати, що у процесі експлуатації будівлі під негативним впливом різних факторів (атмосферні явища, паразити, цвіль і грибок) деревина має властивість зношуватись. Залежно від терміну проживання у будинку без належного обслуговування, виду деревини, із якої побудований будинок, а також кліматичних умов його розташування, ступінь дефектів і порушень може бути різним.

Найпоширенішими дефектами і порушеннями у дерев’яному будинку є зазори і тріщини, які згодом призводять до протягів, гниття деревини, руйнування будинку. У такому випадку на допомогу Вам прийде професійна герметизація швів для дерев’яного зрубу.

Таким чином, герметизація швів зрубу – це найбільш надійний і вірний спосіб зробити дерев’яний будинок теплим, комфортним і затишним. Головна основа процесу – правильно вибраний герметичний засіб, який має унікальну здатність проникнути навіть у важкодоступні місця будь-якого розміру, а також приймати будь-які форми.

Навіщо потрібна герметизація швів бруса?

Деревина активно використовується для будівництва будинків. Безумовно, цей будівельний матеріал має низку переваг, але в той же час не варто забувати, що він найбільш деформативний. Згодом деревина дає усадку, розсихається. Зі зміною вологості може дати геометрію. Особливо це стосується зрубів із рубаних чи оциліндрованих колод.

Незважаючи на те, що при будівництві бруси ретельно підганяють під потрібні параметри, втрату тепла може дати навіть невелика щілина, яка під впливом несприятливих факторів буде збільшуватися, а це, ясна річ, відобразиться на тепловтратах. Щоб уникнути цього, будівлі з бруса, зрубу чи оциліндрованих колод обов’язково потрібно герметизувати.

Існує думка, що завдяки гладкій поверхні і прекрасній геометрії будинки з профільованого бруса не потребують герметизації. Однак таке твердження є помилковим, оскільки герметизація швів у будинку з профільованого бруса також повинна проводитись в обов’язковому порядку.

Процес герметизації має проходити акуратно. Під час виконання робіт необхідно суворо дотримуватися технології нанесення.

Які ж переваги має герметизація зрубу?

Дуже важливим для підтримки належного стану будинку є такий процес, як герметизація швів зрубу, ціна якого – гарний вигляд і висока функціональність будівлі. Герметизація зрубу за технологією «теплий шов» або будь-якою іншою, не менш якісною, має низку переваг, серед яких обов’язково необхідно вказати на такі:

Практичність герметики здатні проникнути у тріщини, шви, щілини будь-яких форм, розмірів.
Довговічність при якісному підході герметизація проводиться один раз і виконує свої функції десятиліттями.
Термостійкість герметик буде служити при будь-яких температурних режимах, а також перепадах.
Екологічність використовувані герметики не мають неприємного запаху, а також є екологічно чистими, абсолютно безпечними для людини.
Універсальність герметизація дерев’яного будинку може проводитися як всередині, так і зовні.

Якими методами проводиться герметизація швів у дерев’яному будинку з бруса?

Герметизація зовнішніх швів може проводитися такими методами:

  • конопатка. При цьому способі відбувається максимально щільне заповнення пазів натуральними утеплювачами. Під час роботи по лицьовій стороні формується невеликий валик. Цим методом здійснюється обробка щілин у 2-3 етапи, плюс до всього з часом конопатку потрібно періодично оновлювати;
  • «теплий шов». Це досить сучасне рішення утеплення стін зі зрубів, яке передбачає закладення тріщин у деревині спеціальним герметиком. Герметизація відбувається синтетичними матеріалами. Найчастіше для таких цілей використовують акриловий герметик, оскільки він є найбільш еластичним. Застосування акрилових складів дозволяє заповнювати мікротріщини, завдяки чому запобігається утворення нових щілин. Після процедури матеріал не деформується і не тріскається. Також варто зауважити, що за допомогою герметика робота проходить на порядок швидше, ніж при утепленні будинку клоччям чи мохом. Якщо Вам потрібна герметизація швів профільованого бруса, тоді однозначно варто використовувати акриловий герметик.

Обов’язково враховуйте, що не можна поєднувати ці два методи між собою, оскільки може вийти утеплення з дуже низькою міцністю.

Чому варто надати перевагу акриловому герметику?

Герметизація швів колоди, останнім часом усе частіше проводиться за допомогою акрилового герметика. Незважаючи на те, що це синтетичні матеріали, їхні склади повністю безпечні. Плюс до всього закладення швів у зрубі герметиком – це гарантія надійної гідроізоляції.

Переваги застосування акрилових герметиків:

  • дає міцне зчеплення з деревиною;
  • паропроникність, завдяки чому дерево «дихає», і в той же час не пропускає вологу;
  • еластичний, тому він під час усадки будинку не деформується;
  • не боїться атмосферних впливів. Акриловим складам не страшні прямі сонячні промені, перепади температури, опади та ін.;
  • захищає будинок від проникнення вологи, протягів через міжвінцеві з’єднання. Таким чином, ліквідуються «містки холоду», завдяки чому скорочуються витрати на обігрів;
  • завдяки низькій теплопровідності, будинок не буде віддавати тепло. Щоб зменшити тепловтрати, додатково проводиться герметизація швів бруса всередині будинку;
  • довговічність. У середньому термін служби цього матеріалу становить 25 років. А після закінчення терміну служби повторний шар можна наносити, не прибираючи старий шар;
  • екологічність. Оскільки акриловий герметик не містить шкідливих домішок, він абсолютно безпечний для людини. При цьому його навіть можна застосовувати всередині приміщень, які неможливо повноцінно провітрювати;
  • простий у використанні. Закладення міжвінцевих тріщин герметиком відбувається в рази простіше і швидше, ніж при використанні методу конопатки.

Обов’язково звертайте увагу на колір герметика, особливо якщо потрібно обробити територію у місцях, які знаходяться на виду. Тим більше що колірна гамма дозволяє практично завжди підібрати потрібний відтінок.

Як проводиться герметизація швів?

Із чого почати герметизувати будинок із бруса? Герметизація швів проводиться через певний час після завершення будівництва, оскільки має відбутися первинна усадка будинку.

Особливості, які варто враховувати під час герметизації будівлі:

  1. До того, як приступити до процесу закладення міжвінцевих тріщин, потрібно очистити поверхню від забруднення, видалити сучки. До підготовки потрібно ставитися серйозно, оскільки від того, наскільки чистою буде поверхня, залежить зчеплення герметика з деревиною.
  2. Далі поверхня грунтується. Грунтовка наноситься у два шари: перший ‒ антисептик, а потім ‒ грунтовка, яка знежирює дерево.
  3. І вже після грунтовки можна приступати до герметизації. Герметик наносять спеціальним монтажним пістолетом рівним шаром. Тріщини невеликих розмірів спочатку заповнюються з монтажного пістолета, а потім розгладжуються шпателем. Якщо ширина щілин перевищує 5 мм, тоді їх ущільнюють спеціальним шнуром, а потім тільки заповнюють акриловим складом і розгладжують. У процесі виконання робіт потрібно встигнути вирівняти шов до того, як з’явиться первинна плівка. Місця герметизації висихають за добу.

Закладення міжвінцевих тріщин герметиком проводиться, коли тепло і сухо. Не можна утеплювати стіни, якщо брус мокрий чи мерзлий.

Із яких етапів складається герметизація?

У сучасному світі обслуговування дерев’яних будинків дуже актуальною послугою є «теплий шов». Для дерев’яного будинку технологія передбачає поетапне виконання таких видів робіт:

  • підготовка окремих дерев’яних елементів;
  • утеплення шва;
  • зволоження шва;
  • герметизація міжвінцевих швів зрубу та інших;
  • вигладжування шва;
  • полімеризація герметика.

Лише на сухе, очищене від попереднього герметика дерево, здійснюється герметизація зрубу. «Теплий шов» передбачає використання спеціальної стрічки з поролону, просочення, яке при взаємодії з повітрям розширюється, заповнюючи всі тріщини, порожнечі і важкодоступні місця. Таким чином, технологія «теплий шов» зробить Ваш будинок ідеальним за своїми якісними характеристиками.

Яка вартість герметизації швів?

Завдяки сучасним методам теплоізоляції Ваш будинок буде надійно захищений, як мінімум два десятиліття. Але це за умови, що буде проведена герметизація швів зрубу. Ціна за роботу складається із сукупності всіх виконаних етапів роботи.

Вартість герметизації зрубу залежить від багатьох факторів. Головними при її складанні є такі:

  • первозданний стан будівлі;
  • розмір будинку та обсяг роботи;
  • вид деревини, з якої побудований будинок;
  • тип використовуваного герметика і застосовуваної технології його нанесення.

У будь-якому випадку, від компанії «Wooden Evolution» Ваш будинок із дерева очікує тільки якісна, швидка, професійна герметизація швів, ціна якої приємно Вас здивує.

Замовити послугу утеплення будинку можна, зв’язавшись із нашими спеціалістами по телефону чи e-mail, які побачите у розділі «Контакти». Також тут же на сайті Ви можете заповнити форму зворотного зв’язку, і наші співробітники самі з Вами зв’яжуться.