Шліфування зрубу: чому так затребувана послуга
Належного зовнішнього вигляду, естетичної привабливості та функціональності дереву, як будівельному матеріалу, придасть такий вид діяльності, як шліфування зрубу.
Шліфування колод зрубу застосовується з метою очищення дерева від нерівностей і дефектів.
У процесі експлуатації кожен дерев’яний будинок зношується. Деревина темнішає, під впливом погодних умов на її поверхні з’являються цвіль, грибок. Крім того, на дерево негативно впливають різного роду паразити. Професійне шліфування дикого зрубу чи іншого виду деревини усуне негативні фактори, а також забезпечить надійним захистом цей будівельний матеріал.
Що ж передбачає шліфування дерева, як будівельний процес?
Процес шліфування – це механічне або ручне покращення стану деревини. За своєю суттю, завершальний етап в обробці дерева, який застосовується тільки на його вже сухий стан і перед фарбуванням або іншим видом оформлення стін дерев’яного будинку. Сам процес трудомісткий, копіткий, потребує спеціальних знань, умінь, обладнання.
Шліфування оциліндрованих колод і шліфування профільованого зрубу, а також іншого виду деревини виконує ряд важливих, дуже корисних функцій:
- повертає будівлі первозданний природний вигляд;
- усуває такі дефекти, як різні тріщини, сучки, відколи та ін.;
- захищає дерево від утворення грибків, цвілі та інших організмів або ж паразитів;
- надає структурі дерева виразності, рівності і навіть бархатистості;
- покращує зчіпні властивості з лакофарбовими покриттями.
Які інструменти потрібні для шліфування будинку?
Дуже відповідально потрібно поставитися до вибору інструментів, адже від них безпосередньо залежить швидкість виконання роботи і її трудомісткість. На перший погляд, може здатися, що всі машини однакові, проте кожен інструмент може проявити себе при виконанні різних завдань по-різному. Наприклад, ексцентрикова шліфмашина не впорається з обробкою внутрішніх кутів.
Розглянемо докладніше, які інструменти краще використовувати, якщо потрібне шліфування дерев’яного зрубу:
- ексцентрик вибирають для виконання делікатних робіт. Цей інструмент добре підходить для затирання деревини, підготовки поверхні для покриття лаком;
- стрічкова машина. Тут обробка зрубу проводиться абразивною стрічкою різної зернистості;
- щіткова машина, в якій, відповідно, робочим інструментом виступає щітка. Зазвичай нею виконується первинна, груба обробка, знімаються зі зрубу старі лакофарбові покриття;
- болгарка – кутова шліфувальна машина. Це один із найбільш використовуваних інструментів для обробки зрубів. Робочим елементом тут виступають диски, які можуть мати різні насадки. Вони підбираються в залежності від крупності зерен.
Практично всі сучасні шліфмашини мають систему пиловидалення. Це означає, що при роботі підключається будівельний пилосос.
Також популярності набирає піскоструйне шліфування. Піскоструй використовується для будь-якої породи дерева. Обробка деревини таким методом проходить безконтактно.
Наявність необхідного інструменту – це далеко не все, що потрібно для правильної обробки зрубів. Насправді весь процес виконання роботи дуже складний і трудомісткий, який варто довірити спеціалісту.
Нерідко зустрічаються випадки, коли при спробах виконати шліфувальні роботи самостійно допускають помилки при виборі інструментів.
Які етапи передбачає зовнішня обробка будинку?
Не варто вірити твердженню, що фарбувати можна необроблений зруб. Шліфування будинку – це обов’язкова процедура, яку не можна ігнорувати.
Обробка зрубу болгаркою, як правило, складається з таких етапів:
- Зачищення. Видаляється кора, смола, деревний пил, вирівнюється геометрія колоди.
- Чорнова чистка проводиться для вирівнювання поверхні, видалення дефектів, які могли виникнути при зачистці поверхні.
- Фінішне очищення проводиться дрібнозернистими насадками. При фінішній шліфовці поверхня набуває ідеальний зовнішній вигляд.
Навіщо потрібне шліфування зрубу зовні будинку?
Після будівництва багато забудовників хочуть, щоб у будинку збереглась чітка текстура дерева, тому обробляють деревину прозорими або тонізуючими засобами. Таке покриття дає не лише привабливий вигляд, а й захищає поверхню зрубу від грибка, робить будівлю водостійкою, пожежобезпечною.
Однак тут потрібно враховувати, що захист дерева спеціальними засобами відбувається не одразу. Адже будь-яка конструкція з колоди чи дерева повинна дати усадку, а для цього має пройти певна кількість часу. У природних умовах сушка деревини може тривати від півроку до року. Тут багато що залежить від того, якої якості використовується будівельний матеріал, якої породи і вологості береться деревина для зведення будівлі.
Під час усадки у невідшліфовані ділянки потрапляє волога, через що відбувається процес гниття. Крім того, під впливом сонячних випромінювань, морозу та інших несприятливих факторів, будинок із дерева стає менш привабливим, з’являється цвіль, колоди темнішають. Усі ці дефекти допоможе усунути шліфування зрубу з колоди.
Шліфування і фарбування зрубу дозволить зупинити розвиток негативних процесів, а також допоможе надати дереву первісний, привабливий зовнішній вигляд.
Шліфування зрубу болгаркою має такі переваги:
- очищає поверхню від шорсткості, тріщин, дрібних сучків, після обробки стіни стають гладкими, із красивою фактурою;
- на оброблених спеціальним інструментом ділянках витрачається менше лакофарбових матеріалів;
- у відшліфоване дерево краще вбираються захисні засоби, через що деревина буде служити довше.
До того ж шліфування зрубу ексцентриком запобігає передчасному старінню деревини, робить поверхню рівною, гладкою уже після первинної шліфовки.
Обов’язково варто враховувати, що шліфування зрубу всередині будинку також потрібне. Хоч у будинку більш сприятливі умови, але стіни з колод і бруса також схильні до грибків, цвілі, розмноження комах. Тому будинок всередині так само, як і зовні потрібно шліфувати, а потім покривати антисептичними засобами.
Після будівництва будинку обов’язковим є не тільки шліфування. Конопатка зрубів також виконується в обов’язковому порядку після того, як повністю відбудеться усадка будинку. Така процедура проводиться з метою ущільнення зазорів і забезпечення надійної теплоізоляції.
Які особливості роботи з оциліндрованими колодами?
Шліфування оциліндрованого зрубу проводиться не болгаркою, а спеціальною ексцентриковою машинкою. Адже при необережному русі болгаркою можна зробити на оциліндрованому зрубі заглиблення чи борозну і зіпсувати зовнішній вигляд.
Ексцентрик хоч і має невелику продуктивність, але дозволяє зробити поверхню колоди ідеально гладкою.
Скільки коштує шліфування зрубу?
Якісно виконане шліфування зрубів дозволить отримати ідеально гладку поверхню стін дерев’яного будинку та підготувати їх до подальших методів обробки. Найчастіше вартість розраховується за 1 м² робіт. На сайті представлені актуальні станом на сьогодні ціни кожного конкретного завдання:
Найменування послуги | Ціна за 1 кв. робіт, в грн. |
Шліфування зрубу дерев’яного будинку | від 180 |
Зовнішнє шліфування дерев’яного будинку з свіжих брусів | від 180 |
Шліфування зрубу для будинків з свіжої колоди | від 180 |
Шліфування будинку з оциліндрованої колоди | від 180 |
Шліфування вагонки з дерева з імітацією дерев’яного бруса | від 180 |
Шліфування дерев’яного будинку на основі клеєних брусів | від 180 |
Зовнішнє шліфування лазні із клеєного бруса | від 180 |
Шліфування стін (+ додатково зняття старого оздоблення) | від 180 |
Шліфування зрубу дерев’яного будинку з використанням болгарки (+ додатково зняття старого оздоблення) | від 180 |
Шліфування будинку та герметизація (запечатка) торців | від 180 (ціна за 1 м.п.) |
Послуги шліфування + фарбування дерев’яного будинку (з нанесенням ґрунтовки та фарби в 2 шари) | від 350 |
Послуги фарбування зрубу (з нанесенням ґрунтовки та фарби в 2 шари) | від 350 |
Цікавить, скільки буде коштувати шліфування зрубу? Вартість робіт залежить від багатьох факторів. Тому вартість шліфування зрубу прораховується індивідуально, оскільки це залежить від багатьох факторів, серед яких слід вказати на такі:
- вихідного стану будинку. Чим більше запущена чи пошкоджена поверхня, тим більше сил потрібно докласти для її обробки;
- обсягу оброблюваної площі;
- характеристик матеріалу для шліфування. Тверді деревні породи також вимагають додаткових силових витрат;
- висоти. Наприклад, наявність другого поверху потребує спеціальної установки, страховки, тому дорожче обійдеться шліфування зрубу. Ціна (метр квадратний) прораховується індивідуально для кожної будівлі;
- інтер’єру. Внутрішні роботи вимагають більшої уважності, і це пов’язано не лише з естетичною стороною, а й із розташуванням у будинку комунікацій.
Також майте на увазі, що шліфування старого зрубу, покритого фарбою, обійдеться дорожче, ніж його природні аналоги.
Досить часто бувають випадки, коли власники будинку, які вибрали для будівництва більш дешеві матеріали, змушені частіше звертатися за реставрацією стін. Тому така економія виливається у додаткові витрати.
Чи можливо виконати такий вид робіт, як шліфування зрубу з оциліндрованих колод чи будь-якого іншого виду дерева, самостійно в домашніх умовах?
Можна, однак найкраще скористатися професійними послугами сертифікованих фахівців компанії «Wooden Evolution». Ми виконаємо всі роботи у найкоротші терміни з використанням спеціальних інструментів:
- шліфувальна машина;
- болгарка з регульованою частотою обертання дисків;
- захисне спорядження (респіратор або захисна маска та ін.);
- витратні матеріали.
Кожен із інструментів використовується для виконання певних завдань. Велика площа, шліфування торців зрубу, важкодоступні місця, а також шліфування стін зрубу – все під силу нашим, із великим досвідом роботи в даному напрямку спеціалістам.
Якісна, швидка, професійна, чітка і злагоджена робота наших фахівців – це шліфування зрубу, ціна якого Вас також порадує. Вона буде складена з урахуванням Ваших можливостей і побажань, без будь-якого впливу на якість, а також термін виконання робіт.
Разом із нами Ви отримаєте на 100% ідеальний дерев’яний будинок!